Su-jok

DENAS - NOVÝ ROZMĚR MEDICÍNY

Su-jok je jedna z nejrozšířenějších metod reflexní terapie.

V současné době se ve světě používá cca 17 oficiálních metodik reflexní terapie, k tomu desítky dalších, které nevyužívá žádný medicínský systém. Podstatné je, že přesto, že se systém reflexních bodů a zón různě odlišuje, všechny fungují a lze reflexologií účinně nejen podporovat léčbu řady diagnóz, ale některé účinně léčit reflexologicky.

Reflexologie využívá při terapii především tlak prstů na příslušný reflexní bod, často se používají pomůcky, např. specielní tyčinky, semínka, moxovací svíčky, atd.

Celosvětově patří mezi nejrozšířenější reflexologické metodiky systém Su-jok. Vychází z Jižní Koreje kde ji objevil a zpracoval profesor jihokorejské university v Soulu MUDr. Park Jae Woo. Metoda vychází z klasické čínské a národní korejské medicíny. Profesor Park Jae Woo tuto metodu v roce 1991 nechal v Londýně licenčně zaregistrovat. Dnes se su-jok vyučuje a praktikuje ve více než čtyřiceti státech.

Hlavní předností terapie su-jok je vysoká účinnost. Při správné aplikaci se dostavuje efekt již za několik minut, v některých případech téměř okamžitě. Jelikož tento systém vychází z jednoduchých fyziologických zákonitostí, prověřených staletími, je jeho používání i v laické rovině naprosto bezpečné. Stimulace reflexních bodů spouští sebeuzdravující procesy v těle, pokud stimulujeme nesprávný bod, buď podporujeme regeneraci jiného problému, než jsme zamýšleli, nebo tělo nereaguje. Nemůže tedy dojít k poškození organismu a nelze si touto terapií ublížit. Terapií su-jok lze léčit kterékoli místo na těle, libovolný orgán či kloub. Výhodou je okamžitá dostupnost - každý kdo má základní znalosti, může kdykoli a kdekoli léčit nebo tišit bolest bez vedlejších účinků.

Korporace DENAS MS využívá metodiku su-joku při terapiích aparáty DiaDENS. Kombinace Densterapie ze su-jokem je v účinnosti terapie vyjádřitelná vzorcem (su-jok) ².

Základní mapa reflexních bodů dle su-joku je uvedena v manuálu, který uvádí nejen tuto metodiku, ale i jedinečnou metodiku diagnostiky a reflexologie v aurikulárním systému.

Su-jok systém obsahuje i kapesní zjednodušený manuál, objednatelný na těchto stránkách.

Pro zájemce o výše uvedenou metodiku pořádáme kurzy a semináře, vedené skvělými odborníky v této problematice.

Pokud využíváte jinou reflexní metodiku, např. p. Janči, nebo manželů Patakyových, lze jakoukoliv z těchto metodik Densterapií zefektivnit.