Oční aplikátor

DENAS - NOVÝ ROZMĚR MEDICÍNY

Oční aplikátor lze pohodlně upevnit na oči, díky průzorům je možno po dobu aplikace normálně vidět.

Při práci tímto aplikátorem je nutno zvláště citlivě při nadstavování intenzity terapie přidávat sílu působení, jelikož kůže kolem očí je velice citlivá. Terapie je příjemná a při pravidelném používání docílíte výrazných výsledků.

Z kreativních nápadů některých dam vyplynulo i alternativní využití očních aplikátorů. Pokud se přikládá oční aplikátor na místa postižená celulitidou, dosahuje se rychlejšího kosmetického efektu než při použití elektrody pásové.

Většina očních onemocnění je projevem nepříznivého stavu celého organismu člověka, důsledkem poruchy jeho adaptace na některé vnější vlivy. Průběh a stupeň onemocnění závisí na celkovém stavu zdraví a zvláštností individuální reaktibility pacienta. Použití dynamické elektroneurostimulace prostřednictvím očního aplikátoru umožňuje dosáhnout dvojího efektu:

  • vyléčit oční onemocnění (nebo alespoň zlepšit)
  • zvýšit obranné síly každého pacienta

Orbikulární dynamická elektroneurostimulace (orbikulární DENS) se provádí v oblasti biologicky aktivních bodů, které se nacházejí na distálním okraji orbity. Léčba se provádí vleže nebo v sedě, v pohodlné poloze. Při lékařsky stanovené diagnóze se používá metodika uvedená v návodu. Pro prevenci, a také nebyla-li stanovena diagnóza, a při terminálních poruchách funkčního charakteru se používá frekvence 10 Hz, nebo program MED.

Některé doporučované metodiky

Prevence krátkozrakosti u dětí
Při velké zátěži zraku a únavě, dědičných dispozicích ke krátkozrakosti, a při zjištění akomodačního spazmu, se provádí každodenní procedura po dobu 2 – 3 týdnů. Délka každé procedury je 3 – 5 minut. Kůry orbikulární DENS je možné opakovat dle potřeby nebo jednou za čtvrt roku.

Odstranění únavy po dlouhé zrakové zátěži (zraková astenopie) při čtení, práci s počítačem, sledování televize, jízdě v noci, aj.
Preventivní procedury se provádějí po dobu 10 – 14 dnů cca jednou za čtvrt roku. Při akutní únavě očí lze aplikovat kdykoliv. Délka procedury 3 – 5 minut.

Prevence stařecké dalekozrakosti (hypertonie)
Provádí se každodenní procedura po dobu 10 – 14 dnů cca jednou za čtvrt roku, dle věku osoby a dynamiky výsledků.
Délka procedury 3 – 5 minut.

Refrakční poruchy (krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus)
Předepisují se každodenní procedury po dobu 14 dní. Četnost kůr je individuální.

Katarakta (šedý zákal)
Provádějí se 1 – 3 minutové procedury denně po dobu 7 dnů. Poté následuje 10 dnů přestávka a další 7denní kůra. Střídání léčebných kůr a přestávek probíhá 4 – 6 měsíců. Poté se provádí hodnocení výsledků lékařem.

Glaukom (zelený zákal)
Procedury se provádějí jednou denně po dobu 10 dnů. Četnost kůry a délka prodlevy je vhodné konzultovat s lékařem.

Zánětlivá onemocnění očí
Při akutním postižení se provádí několik 5 – 10ti minutových procedur denně v intervalu 1 – 1,5 hodiny, dokud není dosaženo likvidace zánětu. Při zhoršení chronického postižení se provádí kůrová léčba po dobu 7 – 10 dnů. Nejdříve se po 1 – 2 dny provádí 5 – 10ti minutových procedur v intervalu 1 – 1,5 hodiny, následně jednu denně.

Metodika ošetření je uvedena v návodu, případně je vhodná konzultace s lékařem. Lékař by měl být obeznámen s Densterapií, v opačném případě, kdy je pro něj tato metodika sci-fi, jsou jakékoli jeho výroky nekompetentní.

Upozornění: Nekompetentní negativní výroky škodí zdraví!